امروز: یکشنبه 25 آذر 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی

دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی دسته: برق
بازدید: 7 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 27 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

روش ماتریسی در این روش کلید زده شده توسط سطر و ستونی که به هم متصل شده مشخص می شود شکل زیر یک صفحه کلید ماتریسی 4*4 را نشان می دهد در این روش ابتدا پینهای پورتی که به سطرها متصل است را ورودی و پینهای پورتی که به ستون ها متصل است را خروجی صفر قرار می دهیم حال اگر کلیدی زده شود یک سطر و یک ستون به هم می چسبند در نتیجه

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

 ساده ترین روش پیکربندی یک کلید

در شکل بالا شماره 1: در صورتی که کلیدی زده نشود مقدار صفر را بر می گرداند و در صورت فشار دادن کلید مقدار یک را باز می گرداند.

در شکل بالا شماره 2: در صورتی که کلیدی زده نشود مقدار یک را باز می گرداند و در صورت فشار دادن کلید مقدار صفر را باز می گرداند.

چندین روش برای پیکربندی  کیبورد وجود دارد که مناسب ترین روش را می توان ماتریسی نامید که خود می تواند به چند روش نوشته شود .

روش ماتریسی

در این روش کلید زده شده توسط سطر و ستونی که به هم متصل شده مشخص می شود . شکل زیر یک صفحه کلید ماتریسی 4*4 را نشان می دهد .

روش 1

در این روش ابتدا پینهای پورتی که به سطرها متصل است را ورودی و پینهای پورتی که به ستون ها متصل است را خروجی صفر  قرار می دهیم . حال اگر کلیدی زده شود یک سطر و یک ستون به هم می چسبند در نتیجه آن سطر نیز توسط ستون کلید زده شده  صفر  خواهد شد . اکنون برای پیدا کردن سطر صفر شده کافی است پین های متصل به سطر را خوانده و شماره سطری که صفر شده است را بدست آوریم  (توسط عمل چرخش) .

قیمت فایل فقط 12,100 تومان

خرید

برچسب ها : ساده ترین روش پیکربندی یک کلید , روش ماتریسی , چندین روش برای پیکربندی کیبورد , پینهای پورتی , دانلود تحقیق صفحه کلید ماتریسی

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر